You are not logged in.

Dear visitor, welcome to War 2 Glory Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Lilpwnd

Unregistered

1

Friday, February 5th 2016, 9:29am

Tworzenie strony docelowej.

Witajcie !

Wszyscy wiedzą, że nie siedzimy cały dzień w naszym biurze popijając kubek kawy ( osobiście wolę herbatę), nawet jeśli czasem niektórym się tak wydaje.

Ale co robimy przez cały dzień ?

Jeśli spojrzysz na rolę Managera Produktu lub w skrócie "PM" to jest to całe mnóstwo innych rzeczy. Począwszy od utrzymywania kontaktu z developerem, na komunikację z innymi działami do planowania promocji i sprzedaży.

Jedną z ostatni rzeczy nad którymi pracujemy to reorganizacja tak zwanej "strony docelowej" i o tym dziś będziemy mówić.

"Strona docelowa"? Co to jest ?

Cóż, dobre pytanie. I czemu jest nam ona właściwie potrzebna ?

Strona docelowa to strona internetowa, gdzie pojawiają się głównie nowi gracze, np gdy wpisują "Last Chaos" w Google. Jest tzw. "pierwsze wrażenie". Na tej stronie można znaleźć krótkie wprowadzenie do gry, możesz zarejestrować się i pobrać klienta gry.

Starszy gracz zapewne nie zauważy tej strony, ponieważ jest już zarejestrowany i loguje się w innym miejscu.

Na początku był pomysł.. ?

Pomysł, by odnowić stronę docelową zrodził się z innej gry Gamigo. Jakiś czas temu Fiesta Online zrobiła to i wtedy pomyśleliśmy sobie " Też chcemy coś takiego!" I jeśli spojrzysz na stronę http://fiesta-mmo.com/zrozumiesz dlaczego. Ciekawy film w tle, fantastyczna muzyka, nowoczesny sposób informowania. Czego chcieć więcej?

Ale oczywiście to nie takie proste. Gamigo jest dość duża firmą, zbyt duża by te rzeczy zostały zrobione tylko gdy się na kogoś krzyknie. Więc w takich sprawach mamy naszych " zarządców zadań". Jest to platforma, która pomaga nam zorganizować zadania i poinformować wszystkich, co mają robić.

W praktyce oznacza to, że osoba musi otworzyć jeden lub więcej "biletów". Bilety te zawierają dokładne informacje i pomysły na temat tego wniosku i mogą być przypisane do określonego działu lub osób, którzy potem realizują proponowane zadania. Bilety można również komentować, dodawać obrazy, obserwować godziny pracy i tak dalej. Więc jeśli wszystko jest stosowane prawidłowo, system ten jest potężnym narzędziem do efektywnej pracy.

Wykonanie.

Konkretnie: Manager Produktu chce nowej strony docelowej, więc musi otworzyć "bilet". Mieliśmy już konkretne pomysły dzięki Fiesta Online, zaoszczędziliśmy wiele czasu. Mieliśmy także trochę doświadczenia z tym, ponieważ wcześniej robiliśmy to dla Kings and Legends. Możesz zobaczyć tutaj : https://kingsandlegends.com/. Po utworzeniu biletu, przekazaliśmy go do naszego marketingu.

Marketing ma dostęp do wszystkich materiałów, które np są wykorzystywane na reklamę, lub jeżeli ich nie ma, to sam je tworzy. W naszym przypadku oznacza to, że mają nie tylko filmy video oraz muzykę na stronach docelowych lecz także rysunki i obrazy w tle, które pasują do Last Chaos. Dbają o każdy szczegół, każdy element, tak, by było harmonią.

Ale jak wszędzie, i tu nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Okazało się, że nie posiadamy żadnych odpowiednich filmów. Więc ktoś z marketingu przyszedł do naszego biura i zapytał, czy możemy nagrać filmy video. Ponieważ mam dość mocny komputer, zostałam wybrana do tego zadania. Więc usiadłam w domu przed nim i nagrałam kilka filmów. Nie miałam żądnych dobrych scen akcji, ponieważ uświadomiłam sobie, że bijący się gracze nie wyglądają dobrze.

Zespół marketingu nie był dość usatysfakcjonowany, ale nie mam czasu by nagrywać epicką walkę z innymi członkami teamu (nawet jeśli byłaby to świetna zabawa).Mimo wszystko obiecali, że spróbują zrobić coś świetnego z mojego materiału.

Od pomysłu do gotowej strony.

Mimo tego, że były problemy z filmem, strona docelowa została ukończona. Zespół maketingu poprosił PM o zatwierdzenie i ewentualne poprawki. Krytyka nie była potrzebna, ponieważ nasi koledzy zrobili naprawdę dobrą robotę.

Oczywiście coś takiego nie działa po prostu "magicznie" w internecie. Musi być zaprogramowane jako strona internetowa i zintegrowane z systemem Gamigo. Wysłaliśmy więc wszystko w "bilecie" do naszych programistów, którzy wypróbują to. W między czasie film został nagrany a my jako PM musieliśmy napisać kilka mądrych słów, opisów do strony. Tak też uczyniliśmy i po przetłumaczeniu tych tekstów do każdej wersji gry przez nasze CM, wszystko było gotowe do zatwierdzenia naszej strony docelowej po raz ostatni przed wprowadzeniem jej do internetu oraz zamykając status naszego "biletu" jako " gotowy".

Nowa strona docelowa trafiła do internetu.

Mamy nadzieję, że ją polubisz! Podziwiaj ją pod tym adresem:
http://lastchaos.com/

Z poważaniem,
Senph

... napisane w języku Angielskim przez Senph (Product Manager gry Last Chaos & War 2 Glory )
... Polski przetłumaczone przez Syrenthia (Game Master gry Last Chaos)
  • Go to the top of the page
  • Activate Facebook